Vyhlášení 2. ročníku Ceny Martina Černohorského

2022-09-13

Nominovat může kdokoliv, žáci, studenti, kolegové, zástupci poboček JČMF. Na nominované osoby nejsou stanovena žádná další omezení, týkající se např. členství v JČMF nebo státní příslušnosti. Nominace pro kolektiv jsou povoleny pro stejný projekt nebo pro společnou práci, která byla dokončena v posledních dvou letech. Kandidáti mohou být navrhování jinými osobami nebo mohou svou nominaci podat sami za sebe. Všechny nominace budou posuzovány stejným způsobem bez ohledu na způsob nominace.

Návrhy se podávají pomocí elektronického formuláře, případně formuláře, který snadno najdete na stránkách JČMF. (https://www.jcmf.cz/?q=cz/node/2186)

Návrhy je možné předkládat do 31. prosince 2022.

O udělení cen rozhodne nezávislá porota složená z předních fyziků z akdemických pracovišť a škol v České republice. Vítězové budou vyhlášeni v únoru 2023, certifikát jim bude předán při slavnostní příležitosti JČMF.

Chcete-li se dozvědět více o práci a zásluhách prof. Martina Černohorského nejen pro fyziku, podívejte se stránky JČMF( https://www.jcmf.cz/?q=cz/node/2187), kde najdete jeho medailonek.