Školní generátor TTL a synchronizační obvod
Abstrakt
Příspěvek se zabývá návrhem konstrukce TTL generátoru, který je vhodný jednak k aplikaci ve fyzikálním nebo oborově blízkém praktiku, případně při fyzikálních experimentech. Konstrukce generátoru je natolik jednoduchá a nákladově nenáročná, že je možné ji realizovat i přímo ve výuce odborných předmětů. Další částí příspěvku je návrh konstrukce zpožďovacího a spouštěcího obvodu, „triggeru“ se stejným určením do vzdělávacího procesu, který je též velmi jednoduchý a materiálově nenáročný a dosahuje vynikajících parametrů. Článek rovněž nabízí několik námětů na konkrétní užití generátoru a časovacího a spouštěcího obvodu při výuce fyziky a příbuzných oborů na ZŠ a vyšších stupních škol.Stahování
Publikováno
Jak citovat
Číslo
Sekce
Licence
Autoři, kteří publikují v tomto časopise, souhlasí s následujícími body:
- Autoři si ponechávají copyright a garantují časopisu právo prvního publikování, přitom je práce zároveň licencována pod Creative Commons Attribution licencí, která umožňuje ostatním sdílet tuto práci s tím, že přiznají jejího autora a první publikování v tomto časopisu.
- Autoři mohou vstupovat do dalších samostatných smluvních dohod pro neexkluzivní šíření práce ve verzi, ve které byla publikována v časopise (například publikovat ji v knize), avšak s tím, že přiznají její první publikování v tomto časopisu.
Obsah časopisu podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko