Pásově uzavřené procházky jezdce po šachovnici

Autoři

  • Karel Pastor Pedagogická fakulta UP, Olomouc

Abstrakt

Článek se zabývá problémem uzavřených jezdcových procházek na šachovnicích rozměru 3×n. Využívá Schwenkovu větu k určení, kdy je taková procházka možná, a popisuje konstrukční metodu, jak tyto procházky vytvářet prodlužováním uzavřených jezdcových procházek na šachovnicích 3×10 a 3×12 pomocí otevřených jezdcových procházek na šachovnici 3×4.

Stahování

Publikováno

2025-08-29

Jak citovat

Pastor, K. (2025). Pásově uzavřené procházky jezdce po šachovnici. Matematika–Fyzika–Informatika, 34(3), 184–192. Získáno z https://mfi.upol.cz/index.php/mfi/article/view/1001

Číslo

Sekce

Matematika